Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Osobowość Ziem Górskich - ostatnia chwila zgłaszania kandydatur

Osobowość Ziem Górskich - ostatnia chwila zgłaszania kandydatur
Przypomnijmy, że rok temu Koalicja Marek Ziem Górskich po raz pierwszy przyznała tytuł Honorowego Ambasadora Ziem Górskich. Został nim Adam Małysz.
Ponadto ubiegłorocznymi „Osobowościami Ziem Górskich” zostali: 

  • w kategorii „Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich” – Krzysztof Bielewicz wytwórca tradycyjnych żywieckich pierników;
  • w kategorii „Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich” -  Adam Worwa właściciel formy motoryzacyjnej w Nowym Targu;
  • w kategorii „Dziennikarz Ziem Górskich”- Jacenty Musiał – redaktor naczelny gazety samorządowej powiatu limanowskiego, jednocześnie Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego
  • w kategorii „Osobowość Ziem Górskich”- Ludwik Młynarczyk – propagator kultury orawskiej; płanetnik.

Koalicja Marek Ziem Górskich jest platformą zrzeszającą przedsiębiorców i samorządy z terenów górskich południowej Polski. Stanowi inicjatywę, której celem jest m.in. promowanie ludzi, walorów turystycznych i ekonomicznych jednego z najczystszych ekologicznie obszarów w naszym kraju. Członkami KMZG są m.in. miasta Nowy Targ, Sucha Beskidzka i Żywiec oraz Grupa Żywiec S.A. Na co dzień współpracuje też z samorządami i przedsiębiorcami miast Wisły i Zakopanego.


Dodatkowych informacji udziela:
Edyta Kwapich – Sekretariat KMZG
tel. 0-501091001, (0-22) 2101290
edytakwapich@post.pl

Beskidy24.pl

Osobowość Ziem Górskich - ostatnia chwila zgłaszania kandydatur

Data: 23 lutego 2009 Region: Beskidy

Stowarzyszenie Koalicja Marek Ziem Górskich po raz kolejny ogłosiła plebiscyt „Osobowość Ziem Górskich”. Jednym z celów działalności Koalicji jest promowanie ludzi i przedsiębiorstw związanych z ziemiami górskimi z Podhalem i Żywiecczyzną.
„To właśnie oni wywierają decydujący wpływ na wizerunek polskich gór - swoją postawą i osiągnięciami wspierają rozwój ekonomiczny regionu, pomagają eksponować i promować jego zalety” – mówi Antoni Szlagor, Prezes Zarządu Stowarzyszenia KMZG.

Do Konkursu mogą zostać zgłaszane osoby fizyczne lub przedsiębiorstwa, które poprzez swoją działalność przyczyniły się do rozwoju i promocji ziem górskich. Statuetki będą przyznawane w pięciu kategoriach: Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich, Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich, Dziennikarz Ziem Górskich, Samorządowiec (po raz pierwszy) oraz Osobowość Ziem Górskich.

Zgłoszenia do konkursu mogą dokonywać pochodzące z regionów górskich samorządy gospodarcze, prawni reprezentanci jednostek samorządu terytorialnego, organizacje samorządowe, placówki kulturalne i oświatowe oraz media. Zgłoszenia do Konkursu mogą również dokonać sami mieszkańcy Podhala i Żywiecczyzny pod warunkiem zebrania co najmniej 20 podpisów poparcia dla zgłoszonej osoby. Osoby popierające zgłoszenie powinny być pełnoletnie i posiadać stałe zameldowanie na terenie ziem górskich.

Nagrody w Konkursie będzie przyznawała Kapituła Konkursu w skład której wchodzą m.in. ubiegłoroczni laureaci. Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi w trzech etapach.
W pierwszym Kapituła oceni przesłane kandydatury, a następnie imiona i nazwiska osób nominowanych zostaną opublikowane na stronach internetowych Koalicji pod adresem www.koalicja.com. Internauci będą mogli oddawać swoje głosy na jednego nominowanego
z każdej kategorii przez 9 kolejnych dni. W trzecim etapie Kapituła dokona wyboru Laureatów spośród nominowanych zwykłą większością głosów. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej Gali Finałowej, która odbędzie się 21 marca 2009 roku tym razem
w Żywcu. Poprzednie gale odbyły się m.in. w Nowym Targu i Suchej Beskidzkiej.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009