Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24.pl » Miejscowości » Rabka-Zdrój

Park Zdrojowy - w centrum Rabki-Zdrój położony jest piękny i rozległy (150 ha)Park Zdrojowy. Teren Parku przecinają liczne ścieżki spacerowe wśród zieleni i kwiatów.

Spacerując po Parku, można zobaczyć okazy 110-letnich drzew, wśród których skaczą wiewiórki. Ozdobą parku są piękne fontanny, przy których można usiąść i odpocząć przy szumie wody. Na najmłodszych czekają dobrze urządzone place zabaw: huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice itp. Na terenie Parku istnieje możliwość aktywnego spędzenia czasu na ścieżce zdrowia oraz w miasteczku rowerowym, w którym działa wypożyczalnia rowerów. Chętni mogą skorzystać z kortów tenisowych, wypożyczalni rakiet i piłek tenisowych, a także mogą zagrać w kręgle i siatkówkę. Spacerując dróżkami, można dojść do rzeki Poniczanki, nad którą ciągną się spacerowe dróżki.

Na terenie Parku stoi pomnik Papieża – Jana Pawła II - turysty, przy którym rozpoczyna się Szlak Papieski w Beskidzie Wyspowym. Szlak biegnie przez ulubione miejsca, którymi wędrował Karol Wojtyła, najpierw jako ksiądz, potem biskup i kardynał oraz które odwiedzał jako papież.

Wielką atrakcją dla odwiedzających są przejażdżki - dorożkami w lecie, a w zimie saniami, szczególnie piękne są te nocne z pochodniami.

U.M.Rabka-Zdrój

Informacje ogólne

Wysokość: 530 m.
Położenie: Gorce
Współrzędne
49.60918°N / 19.94800°E
Najbliższe miejscowości:

Skawa, Skomielna Biała, Raba Niżna, Chabówka

Polecane noclegi i atrakcje

  • Chatka u Stawu

    Istebna
    Agroturystyka
    7 miejsc

    Chatka u Stawu stoi obok drewnianej gajówki z 1912 roku. Asfaltowa droga zapewnia całoroczny, ...

Warto zobaczyć

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009