Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Świetny pomysł na weekend dla każdego – Beskidy!

Beskidy - widok

Beskidy - widok


Rekordowy czas na Głównym Szlaku Beskidzkim padł w 2013 roku i wyniósł niespełna 115 godzin, Pan Maciej Więcek pokonał w tym czasie 520 kilometrów.

Kto raz przyjedzie w Beskidy, nie będzie już wyobrażał sobie bez nich życia. W niezwykłych i tajemniczych górach kryje się magnetyczny czar, któremu trudno się oprzeć.


Data: 31 sierpnia 2016

Świetny pomysł na weekend dla każdego – Beskidy!


Beskidy kuszą tysiące turystów – bez względu na porę roku. To idealny pomysł na weekendową wycieczkę w gronie przyjaciół lub rodziny. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: relaks na łonie natury, aktywny wypoczynek na górskich szlakach lub umiarkowany wysiłek na trasach spacerowych. Zawsze wśród krajobrazów, których uroda zapiera dech.

Szczyty i malownicze krajobrazy

Beskid Śląski urzeka turystów z każdego zakątka kraju. Pasmo górskie malowniczo rozciąga się w zachodniej części naszych Beskidów, sąsiadując z Czechami i Słowacją. Amatorów wspinaczek i zdobywców szczytów zainteresuje Skrzyczne, które wznosi się w okolicy Szczyrku i sięga 1257 m n.p.m. Tylko nieznacznie ustępuje mu Barania Góra (w pobliżu Wisły), której najwyższy punkt leży na wysokości 1220 m n.p.m.

Nic dziwnego, że Beskidy należą do najchętniej wybieranych kierunków przez Polaków. Na krótkie i dłuższe wycieczki często wybierają je mieszkańcy Śląska, którzy dobrze znają i potrafią docenić uroki Wisły czy Ustronia. Tym bardziej że przygotowano dla nich specjalne udogodnienie: według informacji zawartych na portalu GoEuro, internetowej wyszukiwarki połączeń komunikacyjnych, czas podróży pociągiem z Katowic do Ustronia wynosi nieco ponad półtorej godziny.


Urokliwe miejscowości turystyczne

W Ustroniu – spokojnej, ujmującej górskiej miejscowości można odetchnąć od zgiełku wielkich aglomeracji i skorzystać z bogatych propozycji turystyczno-rekreacyjnych. Wisła natomiast należy do najpopularniejszych atrakcji Beskidu Śląskiego. Licznych turystów przyciąga skocznia narciarska w Malince, ciekawy Rynek i deptak – zawsze pełen ludzi. Więcej informacji o niespodziankach, które czekają na przyjezdnych, znajduje się na oficjalnej stronie miasta Wisła.

Dla turytów w Beskidach przygotowano doskonałą infrastrukturę, szeroką ofertę noclegową, instruktażową, wypożyczalnie sprzętu, sklepy. Nie zapomniano również o podróżnych, którzy chcieliby skosztować miejscowej kuchni. Restauracje, klimatyczne bary, jadłodajnie i punkty gastronomiczne kuszą regionalnymi potrawami i niezapomnianym smakiem.


Beskidy – wspaniałe zimą i latem

W Beskidach można interesująco spędzić czas zarówno w chłodne, jak i najgorętsze pory roku. Przyjezdnych zachwyca uroda górskich rzek i strumyków, olśniewają pejzaże, które rozciągają się z licznych punktów widokowych. Na dwu-trzydniową wyciekę warto zabrać rowery. Trasy rowerowe wśród pięknych okoliczności przyrody to znakomity pomysł na aktywny wypoczynek w pogodne dni.

Niższe temperatury i mróz to czas sportów zimowych. Na amatorów białego szaleństwa czekają znakomite trasy zjazdowe, wyciągi oraz coś specjalnego dla najmłodszych miłośników śniegu i gór: ogródki narciarskie z taśmociągami i karuzelami narciarskimi.


Czarodziejskie i tajemnicze

Co jeszcze oferują Beskidy „weekendowym” turystom? Wiele niespodzianek, jedną z nich jest niewątpliwie Główny Szlak Beskidzki, który biegnie najwyższymi i najpiękniejszymi częściami Beskidu Śląskiego. Można przejść nim kilka lub więcej kilometrów – początek ma w Ustroniu, na stokach Równicy. Na szlakach warto zwiedzić unikatowe zabytki architektury, zarówno obiekty sakralne (np. świątynie lub małe kościoły z drewna), jak świeckie: urokliwe chaty góralskie, a nawet dwory i pałace.GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009