Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Męskie kurtki przeciwwiatrowe – zabezpiecz się przed ...

Kurtka przeciwdeszczowa w terenie

Kurtka przeciwdeszczowa w terenie
Data: 29 października 2020

Męskie kurtki przeciwwiatrowe – zabezpiecz się przed wychłodzeniem


W końcu docierasz na szczyt. Stoisz, szybko łapiąc oddech, a dookoła roztacza się bajeczna górska panorama. Mocno wieje, więc po kilkudziesięciu sekundach odczuwasz zimno, bo chłodne powiewy wychładzają ciepłe dotąd ubrania.

Jeśli odpowiednio przygotowałeś się na wycieczkę, to w tym właśnie momencie w twoich rękach powinna pojawić się lekka kurtka przeciwwiatrowa. Pomimo cienkiego materiału skutecznie ochroni ona przed zimnymi powiewami, a tobie zapewni komfort termiczny. Męskie kurtki przeciwwiatrowe sprawdzają się nie tylko na wycieczkach w górach, ale także podczas wielu innych aktywności. To świetny dodatek w garderobie każdego aktywnego mężczyzny – sportowca czy turysty.

 

Gdzie najlepiej sprawdzają się kurtki przeciwwiatrowe?

 

Większość modeli wiatrówek to bardzo lekkie kurtki, które skupiają się na ochronie przed wiatrem, pomijając takie aspekty jak wodoodporność czy izolacja. Z tego względu męskie wiatrówki są wybierane najczęściej jako dodatkowa warstwa odzieży, która ma na celu ograniczenie wychładzającego wpływu wiatru na organizm. Świetnie sprawdzą się w czasie wycieczek na górskich szlakach, podczas których często zmieniają się warunki. Raz wędrujemy słoneczną doliną, aby za kilka chwil wyjść na odsłoniętą grań, smaganą zimnym wiatrem. Kurtka przeciwwiatrowa to także świetny wybór dla sportowców, którzy chcą utrzymać optymalną temperaturę organizmu po bardzo intensywnym wysiłku. Ograniczenie wpływu wiatru pozwala skutecznie przeciwdziałać szybkiemu wyziębieniu. Nawet najgrubszy polar, bielizna merino czy bluza stretchowa nie pomogą w utrzymaniu komfortu termicznego, jeśli nie zabezpieczymy się przed łatwym przewiewaniem całego ubioru.

Kurtka przeciwwiatrowa Ortovox 8a.pl

Lekkie wiatrówki męskie do biegania, na rower, w góry i do innych aktywności


Najpopularniejsze kurtki przeciwwiatrowe męskie (znajdziesz je w ofercie sklepu 8a.pl: https://8a.pl/kurtki-przeciwwiatrowe-meskie) to najczęściej modele sportowe, które świetnie sprawdzają się podczas wysiłku. Poszukujesz ochrony przed wiatrem w czasie wieczornych, jesiennych treningów biegowych? Lekka kurtka wiatrówka założona na bluzę termoaktywną stanowi świetny duet na późne treningi. Dojeżdżasz do pracy rowerem i potrzebujesz dodatkowej ochrony przed chłodnym wiatrem rano, a po południu wracasz już w ciepłym słońcu i najlepiej byłoby schować dodatkową odzież do plecaka? Kompaktowe wiatrówki świetnie sprawdzą się w tej roli. To także doskonały dodatek do odzieży turystycznej na górskim szlaku. Męskie kurtki przeciwwiatrowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie musimy zabezpieczyć się przed wiatrem, niezależnie od tego jaką aktywność podejmujemy.

Kurtka przeciwwiatrowa Ortovox 8a.pl


Kurtka przeciwwiatrowa a softshell


Wiele osób zapyta, czym kurtki przeciwwiatrowe różnią się od popularnych softshelli?. Przecież podstawową funkcją jednych i drugich jest ochrona przed wiatrem. Czy jest więc sens kupowania wiatrówki, jeśli mamy już softshell? Główną różnicą pomiędzy obydwoma rodzajami odzieży jest zastosowany w nich materiał. Wiatrówki często powstają z cienkiego nylonu, czy poliestru z wiatroodporną membraną. Zachowują przy tym minimalną grubość i ekstremalnie niską wagę. Wybrane modele można spakować do tak niedużych rozmiarów, że zmieszczą się w dłoni. Softshelle są z kolei produkowane z nieco grubszych materiałów, ponieważ łączą w sobie ochronę przed wiatrem z właściwościami izolacyjnymi. Markowa kurtka wiatrówka będzie zapewniała wysoką wszechstronność użytkowania przez cały rok, również w okresie letnim, kiedy softshelle będą po prostu zbyt ciepłe.GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009