Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Festiwal podróżników "3 Żywioły"

Festiwal podróżników

Niedziela - o 15.00 Marcin Sienko, krakowski fascynat astronomii, łowca zaćmień zabierze nas na prawie wszystkie kontynenty, do miejsc gdzie znika słońce.

Etiopia przez wielu podróżników jest określana jako najciekawszy kraj świata. Fotograf Krzysztof Kowalczyk będzie próbował to udowodnić. Czy można i czy warto przejechać samotnie rowerem trasę od Morza Czarnego do Morza Kaspijskiego - przekonywał będzie Michał Korta.
Podróżnik i fotografik Piotr Trybalski zaprezentuje multimedialny pokaz "W 10 lat dookoła świata", zabierając nas w ilustrowaną muzyką etniczną, epicką podróż po (prawie) wszystkich kontynentach.

Festiwal zamknie spotkanie i prezentacja znanego tybetologa Marka Kalmusa. Marek opowie o pradawnym, zanikającym, szamańskim rytuale rozbicia kamienia na brzuchu, który przetrwał do naszych czasów w Himalajach Indyjskich.

Szczegóły programu

Beskidy24


Festiwal podróżników "3 Żywioły"

Data: 15 marca 2008


Dzisiaj i jutro w Krakowie zobaczyć można zdjęcia na wielkim ekranie, pokazy multimedialne i najlepsze filmy o podróżowaniu na V Festiwalu Podróżników – Trzy Żywioły, Festiwal organizowany przez portal onet.pl oraz Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie.


Zapraszamy na V edycję imprezy, która odbędzie się tradycyjnie w salach Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie.

Sobota - to dzień spotkań z polskimi podróżnikami. Pokazy zdjęć na wielkim ekranie zaczynamy o 15.00 i od razu z bardzo mocnym akcentem - Darek Sepioło, światowej sławy fotograf specjalizujący się w zdjęciach podwodnych, zaczaruje nas zdjęciami wraków i opowieściami o nurkowaniu w najbardziej ekscytujących miejscach na podwodnej mapie świata.

O tym, że Afrykę można objechać Fiatem Panda przekonają nas Autopodróżnicy - Jolanta Czupik i Dominik Stokłosa. Intrygująco zapowiada się pokaz miłośnika Australii Marka Tomalika - jego "erotyczne" fotografie mają przekornie zabrać nas w inne obszary niż najprostsze, banalne skojarzenia.

Śladami Benedykta Polaka - pierwszego polskiego podróżnika dużego kalibru - powędrujemy z Robertem Szyjanowskim. Ta piękna, epicka wyprawa, zdaje się nie mieć końca. Himalaisty Ryszarda Pawłowskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Spotkanie z nim będzie ekscytujące nie tylko dla miłośników gór najwyższych. Warto wcześniej sięgnąć po znakomitą książkę "Smak Gór". 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009