Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Polecamy:

recomended slider

Menu

Propozycje wycieczek

Beskidy24 » Turystyka » Turystyczne ABC » Ekwipunek » Plecak

Plecak

 

Plecak bazowy i wycieczkowyPlecak - jedna z najważniejszych części Naszego ekwipunku.


Wybierając się na kilka dni warto zabrać ze sobą 2 plecaki (bazowy i wycieczkowy), z których większy posłuży jako środek transportu wszystkich rzeczy do schroniska, kwatery itp., a mniejszy do noszenia w trakcie wycieczek górskich.

Materiał typu CorduraZaleca się dobierania plecaków firmowych wykonanych z solidnych materiałów wyposażonych w zestaw troków, uchwytów itp. Ważnym elementem jest posiadanie pokrowca przeciwdeszczowego z oczywistych względów.Plecak bazowyPlecak bazowy – pojemność ok. 70-80 litrów z zestawem troków i ewentualnie odpinanymi kieszeniami. Odpinane kieszenie są ważne ze względu na fakt zamocowania np. nart po ich odpięciu oraz wykorzystania ich w charakterze schowka lub futerału na dodatkowe rzeczy. Dobrze byłoby aby Nasz plecak posiadał dwie komory z uwagi na łatwiejszy dostęp do ekwipunku. Materiał najlepiej Cordura (wytrzymały na otarcia i warunki atmosferyczne). W celu lepszego dopasowania do kształtu pleców i wzrostu wskazany jest plecak z regulowanym systemem nośnym.

Plecak wycieczkowyPlecak wycieczkowy – pojemność ok. 30-40 litrów z zestawem troków. Zalecany pokrowiec przeciwdeszczowy. Wykonany najlepiej z Cordury.


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009