Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Rower » Ekwipunek » Plecak i akcesoria

Plecak i akcesoria

Plecak rowerowy (z wyposażeniem)Plecak i akcesoria rowerowe


Narzędzia

Podstawowe klucze rowerowePodstawowe klucze rowerowe to tzw. imbusy - nowoczesne rowery opierają się właśnie na tego typu śrubach. Należy sprawdzić jakie rozmiary będą potrzebne do naszego roweru. Można posłużyć się gotowymi zestawami (scyzoryk) lub dobrać własny indywidualny zestaw.

Klucze płaskie 8, 9, 10 - bardziej przydatne przy rowerze trekkingowym.

Śrubokręt płaski i krzyżakowy - występują też w zestawach imbusowych (tzw. przybornikach).

Klucz do szprych - należy sprawdzić czy pasuje do szprych w naszym rowerze (występuje w przybornikach rowerowych).

Rozkuwacz łańcuchaRozkuwacz łańcucha (wyciskacz) - bardzo przydatny przyrząd, aby wycieczka rowerowa nie zamieniła się w spacer z rowerem. Warto też, jeżeli posiadamy taką możliwość, wyposażyć się w specjalną spinkę do łańcucha - ułatwia to naprawę zerwanego łańcucha w terenie.


Rozkuwacz łańcucha wraz z łatkami, klejem i zapasową i dętkąŁyżki do opon - należy sprawdzić ich funkcjonowanie (czasem wystarczaja jedna lub dwie sztuki).

Łatki do klajenia na zimno (moga być samoprzylepne) i dodatkowa dętka (przydatna podczas zmierzchu lub złej pogody).


Pompka rowerowaPompka - najlepiej mała kompaktowa konstrukcja o dobrych prarametrach pompowania.


Na długie wycieczki w trudnym terenie polecam także zabrać po 1 lince przerzutkowej i hamulcowej oraz wymienny hak przerzutki !


Wyposażenie dodatkowe


Licznik rowerowyLicznik rowerowy - na rynku jest bardzo duży wybór tego typu komponentów. Wybieramy produkt markowy, który dysponuje funkcjami odpowiednimi do naszego sposobu użytkowania roweru - zbyt duża liczba funkcji komplikuje swobodę korzystania z licznika. Godne polecenia są połączenia licznika rowerowego z pulsometrem (trening) lub wysykościmierzem i kompasem.

Oświetlenie roweruOświetlenie - najdłużej świecą lampki diodowe zarówno tylnie jak i przednie (nowe technologie pozwalają otrzymać produkt o bardzo dobrych właściwościach i dużym czsie działania). Zaletą lampek diodowych jest ich mała masa, gabaryty oraz długi czas działania - posiadają także funkcje oszczędzania baterii (świecenie przerywane). Do obsługi zaleca się baterie alkaiczne.

Camel BagCamel Bag lub Bidon z koszyczkiem lub pojemnik na wodę w plecaku są bardzo istotnym elementem turystyki rowerowej - należy posiadać koniecznie.Ważne !
Prawdziwy turysta rowerowy powinien zabierać ze sobą apteczkę (można też jadąc w grupie podzielić niektóre elementy wyposażenia i narzędzi - będzie lżej).
Wielkość plecaka dobieramy do rodzaju i długości wycieczki - jeżeli posiadamy jeden plecak, to powinien on mieć możliwość kompensacji, aby nie przeszkadzał w czasie jazdy. Na krótsze lub mniej wymagające trasy możemy się spakować np. do specjalnej torebki podsiodłowej.


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009